QH1600T3/CL-277
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: QH1600T3/CL-277
- UPC Code: 600300328738
Contact for Price
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 277V |
| Wattage | 1600W |
| Type | Quartz-Halogen / Infra-Red Heat Lamp |
| Diameter | T3 |
| Base Type | Wire Terminal Base |
| Case Quantity | 12 |
| Is It Dimmable? | Yes |
| Filament | CC-Linear w/Supports |
| Cross Reference | GE, Philips, Sylvania, USHIO, OSRAM |
Related Products
EHC Projector Bulb 120V 500W