25R12-120V-SCB Miniature Reflector Bulb
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: 25R12-120V-SCB
  • UPC Code: 600300293111
✓ 130 in stock
Voltage: 120V, Wattage: 25W, Type: R12 Reflector Light Bulb, Life Hours: 1000, Base Type: BA15S (Single Contact Bayonet), Beam Spread: Flood
Detailed Specifications
120V
25W
R12 Reflector Bulb
Reflector
2.63 in.
1.50 in.
BA15S (single contact bayonet)
1000
Order 10 for a full case
Frosted Glass
Yes
Related Products
1384 Miniature Reflector Bulb - Norman Lamps
1384 Miniature Reflector Bulb
Voltage: 6V, Wattage: 21W, Type: R12 Reflector Light Bulb, Life Hours: 300, Base Type: BA15S (Single..
1383/TF Miniature Reflector Bulb  with Shatter Protective Coating - Norman Lamps
1383/TF Miniature Reflector Bulb with Shatter Protective Coating
Voltage: 13V, Wattage: 20W, Type: R12 Reflector Light Bulb, Life Hours: 300, Base Type: BA15S (Singl..
1385 Miniature Reflector Bulb - Norman Lamps
1385 Miniature Reflector Bulb
Voltage: 28V, Wattage: 20W, Type: R12 Reflector Light Bulb, Life Hours: 300, Base Type: BA15S (Singl..