LED-T5.5-48V-WW Slide Base Warm White
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: LED-T5.5-48V-WW
  • UPC Code: 600300327427
✓ 228 in stock
Voltage: 48V, Current: 15mA, Wattage: 0.80W, Type: T2 LED, Light Output: 1000 mcd, Base Type: Lilliput Slide Base, Life Hours: 50,000, Dimensions: 29mm Length x 7mm Diameter, Viewing Angle: 160 Degree, Color Emitted: Warm White
Tags: led-t5.5-48v-WW slide, base, leds
Popular Products
LED-FB10CTCD-4W Warm-White 2700K - 40 watt replacement 380 Lumens - Dimmable
Voltage: 120V, Wattage: 4W, Type: LED B10 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 2700K..
Voltage: 3.8V, Current: 0.22A, Type: GTL3 Miniature Bulb, Filament: C-6, Base Type: E10..
LED6MFR-DC
Voltage: 6V, Current: 80mA, Wattage: 0.50W, Type: T-1 3/4 (5mm) LED, Light Output: 500..