LED48PSBR-ACDC 48v Red, Slide Base #5
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: LED48PSBR-ACDC
  • UPC Code: 600300312928
✓ 193 in stock
Voltage: 48V, Current: 15mA, Wattage: 0.80W, Type: T2 LED, Light Output: 1000 mcd, Base Type: Slide Base # 5, Life Hours: 100,000, Dimensions: 25.5mm Length x 7mm Diameter, Viewing Angle: 160 Degree, Color Emitted: Red
Related Products
48PSB Miniature Bulb 48V - Norman Lamps
48PSB Miniature Bulb 48V
Voltage: 48V, Current: 0.05A, Type: T2 Miniature Bulb, Base Type: ANSI #5 Slide, Life Hours: 10,000,..