T1654B15Y
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: T1654B15Y
- UPC Code: 600300300802
-
$8.95
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 220-260V |
| Wattage | 6-10W |
| Type | T5 Miniature Bulb |
| Length | 54mm |
| Diameter | 16mm |
| Base Type | BA15D (double contact bayonet) |
| Average Life Hours | 3500 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Clear Glass |
Related Products
T1635B15S
Voltage: 220-260V range, Wattage: 6-10W range, Type: T5 Miniature Bulb, Length: 35mm overall, Diamet..
$8.95
T1654B15Q
Voltage: 48-60V range, Wattage: 6-10W range, Type: T5 Miniature Bulb, Length: 54mm overall, Diameter..
$8.95
T1654B15U
Voltage: 110-140V range, Wattage: 6-10W range, Type: T5 Miniature Bulb, Length: 54mm overall, Diamet..
$8.95
T1654E14Y
Voltage: 220-260V range, Wattage: 6-10W range, Type: T5 Miniature Bulb, Length: 54mm overall, Diamet..
$8.95
T1645E14Y
Voltage: 220-260V range, Wattage: 6-10W range, Type: T5 Miniature Bulb, Length: 45mm overall, Diamet..
$8.95
Tags: t1654b15y, european, light, bulbs
Popular Products
1X-FR Miniature Bulb 12 Volts, Frosted
Voltage: 12V, 5 Watts, Current: 0.41A, Type: T-3 1/4 Miniature Bulb, Base Type: Wedge..
$2.99
ELD
MR16 Bulb, 2-Pin Base, Microfilm, 150W, 21V, 40 Life Hours, 1.75 in. Length, CC-6 Filament
$20.00
F54T5/841/HO/ALTO (29083-3)
Wattage: 54W, Type: T5 Fluorescent Tube, Color Temp (Kelvin): 4100K, Lumens: 4750..
$8.75
