Voltage: 24V, Wattage: 5W, Type: T5 Miniature Bulb, Length: 54mm overall, Diameter: 16mm overall, Base Type: E14 (European screw base), Life Hours: 2,000, Case Quantity: Order 10 for a full case
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 24V |
| Wattage | 5W |
| Type | T5 Miniature Bulb |
| Length | 54mm |
| Diameter | 16mm |
| Base Type | E14 (European screw base) |
| Average Life Hours | 2000 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Clear Glass |
Related Products
T1654E14Q
Voltage: 48-60V range, Wattage: 6-10W range, Type: T5 Miniature Bulb, Length: 54mm overall, Diameter..
$8.95
T1654E14U
Voltage: 110-140V range, Wattage: 6-10W range, Type: T5 Miniature Bulb, Length: 54mm overall, Diamet..
$8.95
T1654E14M
Voltage: 130V, Wattage: 5W, Type: T5 Miniature Bulb, Length: 54mm overall, Diameter: 16mm overall, B..
Item Discontinued
Tags: t1654e14e, european, light, bulbs
Popular Products
Q125CL/IR/MDE I.R. Heat Lamp
Voltage: 120V, Wattage: 125W, Type: Double envelope halogen T10, Base Type: E27 (medium..
$12.50
T4.6-6V-20MA
6V, .02 AMPS, .3 LUMENS, 5,000 LIFE HOURS, C-2V FILAMENT, SLIDE BASE T4.6 LILIPUT
$6.95
