UFO-100WIU-5K Pure-White 5000K
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: UFO-100WIU-5K
  • UPC Code: 600300319934
  • Bulk Discount Pricing:
✓ 78 in stock
Voltage: 100-277V, Wattage: 100W, Type: LED High/Low Bay Fixture, Color Temp (Kelvin): 5000K, Lumens: 13,000, Replaces: 175W HID Fixtures, Certifications: DLC Listed, UL, CE, RoHS, Beam Spread: 120 Degree, Height: 6.00 in., Diameter: 12.0 in., Average Life Hours: 60,000, Color Emitted: Pure White, Is It Dimmable? No
Detailed Specifications
100-277V
100W
LED High/Low Bay Fixture
5000K
13,000
175W HID Fixtures
DLC Listed, UL, CE, RoHS
120 Degree
6.00 in.
12.0 in.