XRL-2405/FR
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: XRL-2405FR
- UPC Code: 600300308877
-
Contact for Price
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 24V |
| Wattage | 5W |
| Type | Xenon Festoon Bulb |
| Length | 44mm |
| Diameter | 10mm |
| Base Type | Rigid Loop Ends |
| Average Life Hours | 10000 |
| Color Emitted | Frosted Glass |
Related Products
XRL-2405
Voltage: 24V, Wattage: 5W, Type: Festoon Light Bulb, Life Hours: 10,000, Xenon Gas Filled, Clear Gla..
Contact for Price
XRL-1205/FR ***Frost is discontinued** Please see XRL-1205 Clear
Voltage: 12V, Wattage: 5W, Type: Festoon Light Bulb, Life Hours: 10,000, Xenon Gas Filled, Frosted G..
Item Discontinued
XRL-1210/FR
Voltage: 12V, Wattage: 10W, Type: Festoon Light Bulb, Life Hours: 10,000, Xenon Gas Filled, Frosted ..
Contact for Price
XRL-2410/FR
Voltage: 24V, Wattage: 10W, Type: Festoon Light Bulb, Life Hours: 10,000, Xenon Gas Filled, Frosted ..
$3.95
Tags: xrl-2405/fr, xenon, light, bulbs
Popular Products
F6T5-BLB (9 in.)
Wattage: 6W, Type: T5 Black Light Fluorescent, Base Type: Miniature Bi-Pin, Life Hours..
$16.95
PFA-MP250/BU - 250W, Metal Halide
Wattage: 250W, Type: BT28 Metal Halide, Base Type: EX39 (extended mogul base), Lumens..
$68.50
FTE
Voltage: 12V, Wattage: 35W, Type: MR-11 Halogen, Base Type: 2-pin GZ4, Life Hours: 5,000..
$3.99


