10G12-130V-Green
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: 10G12-130V-TG
  • UPC Code: 600300292763
✓ 358 in stock
Voltage: 130V, Wattage: 10W, Amps: 0.076, Type: G12 Globe Light Bulb, Life Hours: 5,000 Hours, Base Type: E12 (Candelabra Screw Base), Transparent Green Color
Colored Lamp (excluded from DOE GSIL definition)
Detailed Specifications
130V
10W
G12 Globe Bulb
2.39 in.
1.50 in.
E12 (candelabra screw base)
5000
Green Glass
Yes
Related Products
10G12-130V-Red - Norman Lamps
10G12-130V-Red
Voltage: 130V, Wattage: 10W, Amps: 0.076, Type: G12 Globe Light Bulb, Life Hours: 5,000 Hours, Base ..
Contact for Price
10G12-130V-Pink - Norman Lamps
10G12-130V-Pink