10G12-130V-Pink
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: 10G12-130V-TP
  • UPC Code: 600300292800
✓ 747 in stock
Voltage: 130V, Wattage: 10W, Amps: 0.076, Type: G12 Globe Light Bulb, Life Hours: 5,000 Hours, Base Type: E12 (Candelabra Screw Base), Transparent Pink Color
Colored Lamp (excluded from DOE GSIL definition)
Detailed Specifications
130V
10W
G12 Globe Bulb
2.39 in.
1.50 in.
E12 (candelabra screw base)
5000
Pink Glass
Yes
Related Products
10G12-130V-Red - Norman Lamps
10G12-130V-Red
Voltage: 130V, Wattage: 10W, Amps: 0.076, Type: G12 Globe Light Bulb, Life Hours: 5,000 Hours, Base ..
Contact for Price
10G12-130V-Green - Norman Lamps
10G12-130V-Green
10G12-130V-Amber - Norman Lamps
10G12-130V-Amber
10G12-130V-Blue - Norman Lamps
10G12-130V-Blue
7G8-120V-CS-Pink - Norman Lamps
7G8-120V-CS-Pink
Voltage: 120V, Wattage: 7W, Amps: 0.058, Type: G8 Globe Light Bulb, Life Hours: 5,000 Hours, Base Ty..
Tags: 10g12-130v-pink, globe, light, bulbs
Popular Products
15T6-145V-CS 15W 145V Long Life Filament
The 15T6-145V-CS is a 15W 145V Incandescent T6 filament bulb with a clear glass envelope..
GF550
Voltage: 6V, Current: 0.2A, Type: Fuse Miniature Bulb, Light Output: 0.4 MSCP, Base Type..
152 (3829) Miniature bulb 28v
Voltage: 28V, Current: 0.07A, Type: T-3 1/4 Miniature Bulb, Base Type: Wedge Base, Life..