11S14-130V-IF
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: 11S14-130V-IF
- UPC Code: 600300295382
-
$4.95
Voltage: 130V, Wattage: 11W, Amps: 0.08, Type: S14 Light Bulb, Life Hours: 8,000 Hours, Base Type: E26 (Standard Screw Base), Inside Frosted Glass, Dimensions: 3.50 in. Length x 1.75 in. Diameter
Colored Lamp (excluded from DOE GSIL definition)
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 130V |
| Wattage | 11W |
| Type | S14 Light Bulb |
| Lamp Shape | S14 |
| Length | 3.50 in. |
| Diameter | 1.75 in. |
| Average Life Hours | 8000 |
| Color Emitted | Frosted |
| Is It Dimmable? | Yes |
| Current | 0.08A |
| Features | Inside Frosted Glass |
Related Products
11S14-130V-MED
Voltage: 130V, Wattage: 11W, Amps: 0.08, Type: S14 Light Bulb, Life Hours: 8,000 Hours, Base Type: E..
$4.95
Tags: 11s14-130v-if, bulbs
Popular Products
W921-10-30V 3000K LED T5 Wedge Base
Voltage Range: 10V-30VDC, Wattage: 2W, Lumens: >300, Replaces: 15W+ Incandescent, Light..
$5.95
B5500
Miniature Screw Base (E10), P.C.B Solderable Contacts, Corrosion Resistant, Plates Brass..
$1.99
MB-1205 Miniature bulb 12V
Voltage: 12V, Current: 0.41A, Wattage: 5W, Type: T-3 1/4 Miniature Bulb, Base Type: BA9S..
$5.95
