1500PS52/CL
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: 1500PS52/CL
  • UPC Code: 600300290769
  • Contact for Price
✗ Out of stock
Voltage: 130V, Wattage: 1500W, Type: PS52 Light Bulb, Length: 13.0 in. overall length, Diameter: 6.50 in. overall diameter, Base Type: E40 (mogul screw base), Life Hours: 1,500, Dimmable: Yes, Features: Clear Glass
LIMITED STOCK AVAILABLE / ITEM IS DISCONTINUED DUE TO DOE REGULATIONS
Detailed Specifications
130V
1500W
PS52 Light Bulb
13.0 in.
6.50 in.
E40 (mogul screw base)
1500
Clear Glass
Yes
Related Products
500PS52/CL - Norman Lamps
500PS52/CL
Voltage: 130V, Wattage: 500W, Type: PS52 Light Bulb, Length: 13.0 in. overall length, Diameter: 6.50..