| Detailed Specifications | |
| Voltage | 24V |
| Wattage | 5W |
| Type | Festoon Light Bulb |
| Length | 44mm |
| Diameter | 11mm |
| Base Type | Festoon End Caps |
| Average Life Hours | 3500 |
| Color Emitted | Frosted Glass |
Related Products
6416 Miniature Bulb Festoon 6V 5W
The 6416 Miniature Bulb Festoon is a 6V, 5W Festoon Light Bulb designed for various applications. Wi..
$4.95
6410 Miniature Bulb Festoon 6V 5W
The 6410 Miniature Bulb Festoon is a 6V, 5W Festoon Light Bulb designed for various applications. Wi..
$6.95
6450 Miniature Bulbs Festoon 6V 10W
The 6450 Miniature Bulbs Festoon 6V 10W is a reliable Festoon Light Bulb designed for various applic..
$5.95
Tags: 215-2fr, festoon, light, bulbs
Popular Products
1843 Miniature 28v
Voltage: 28V, Current: 0.022A, Type: T-3 1/4 Miniature Bulb, Base Type: BA9S (Miniature..
$3.95
50A19/FR-12V
Voltage: 12V, Wattage: 50W, Type: A19 Light Bulb, Length: 4.10 in., Diameter: 2.38 in..
$7.95
H7606
Volts: 12.8V, Watts: 50W, Candela: 1000, Type: PAR36 Sealed Beam, Life Hours: 400, Screw..
$12.95


