| Detailed Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Wattage | 2W |
| Type | T2-3/4 Miniature Bulb |
| Length | 23mm |
| Diameter | 8.5mm |
| Base Type | BA9S (miniature bayonet) |
| Average Life Hours | 200 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Clear Glass |
Related Products
3896 Miniature Bulb 6V 3W
Voltage: 6V, Wattage: 3W, Type: T2-3/4 Miniature Bulb, Length: 23mm overall, Diameter: 8.5mm overall..
$3.99
3797
Voltage: 24V, Wattage: 2W, Type: T2-3/4 Miniature Bulb, Length: 23mm overall, Diameter: 8.5mm overal..
$3.20
Tags: 3796, european, light, bulbs
Popular Products
W901-14G
Voltage: 12-14V, Current: 60mA, Wattage: 0.50W, Type: T3 1/4 LED, Light Output: 1000 mcd..
$3.50
GPH711T5L/4P
Wattage: 34W, Type: T5 Germicidal UV Tube, Length: 28.0 in., Diameter: 0.63 in., Base..
$43.95
LED-MR16-12V-4W RED
The Norman Lamps LED-MR16-4W-RED is a 12V, 4W red LED MR16 lamp designed as a direct..
$9.95
