3896 Miniature Bulb 6V 3W
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: 3896
- UPC Code: 600300300635
-
$3.99
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 6V |
| Wattage | 3W |
| Type | T2-3/4 Miniature Bulb |
| Length | 23mm |
| Diameter | 8.5mm |
| Base Type | BA9S (miniature bayonet) |
| Average Life Hours | 200 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Clear Glass |
Related Products
3895
Voltage: 6V, Wattage: 2W, Type: T2-3/4 Miniature Bulb, Length: 23mm overall, Diameter: 8.5mm overall..
$4.95
3796
Voltage: 12V, Wattage: 2W, Type: T2-3/4 Miniature Bulb, Length: 23mm overall, Diameter: 8.5mm overal..
$5.95
3894
Voltage: 12V, Wattage: 3W, Type: T2-3/4 Miniature Bulb, Length: 23mm overall, Diameter: 8.5mm overal..
$5.95
3797
Voltage: 24V, Wattage: 2W, Type: T2-3/4 Miniature Bulb, Length: 23mm overall, Diameter: 8.5mm overal..
$3.20
Tags: 3896, european, light, bulbs
Popular Products
LED-FP14/24/835 T5 Direct Wire 120-277V
LED T5 High-Output LEDDirect wire (bypass ballast) 120-277v operation. ***NOT FOR USE..
$10.25
ES050-23W-WW
Voltage: 120V, Wattage: 23W, Type: Spiral CFL, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 1600..
$4.95
