3S6-120V-CS
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: 3S6-120V-CS
- UPC Code: 600300293852
-
$6.95
-
Bulk Discount Pricing: - 10 or more $6.26 / each qty.
- 25 or more $5.21 / each qty.
- 100 or more $3.48 / each qty.
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 3W |
| Type | S6 Miniature Bulb |
| Length | 1.88 in. |
| Diameter | 0.75 in. |
| Base Type | E12 (candelabra screw base) |
| Average Life Hours | 3500 |
| Current | 0.05A |
Related Products
5G6-120V-CS
Voltage: 120V, Current: 0.042A, Type: G6 Miniature Bulb, Light Output: 5.0 MSCP, Base Type: E12 - Ca..
$4.95
10S6-120V-CS
Voltage: 120V, Current: 0.08A, Wattage: 10W, Type: S6 Miniature Bulb, Base Type: E12 Candelabra Scre..
$6.95
6S6-120V-INT
Voltage: 120V, Current: 0.05A, Wattage: 6W, Type: S6 Miniature Bulb, Base Type: E17 Intermediate Scr..
$6.95
Tags: 3s6-120v-cs, bulbs
Popular Products
LED-FB10CTCD5.2 (6 PACK) Warm-White 2700K, 500 Lumens- Dimmable Decorative 6 PACK
Voltage: 120V, Wattage: 5.2W, Type: LED B10 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 2700K..
$21.00 → $3.50/unit
MP400/BU - 400W, Metal Halide
Wattage: 400W, Type: BT37 Metal Halide, Base Type: EX39 (extended mogul base), Lumens..
$35.00
BA94-14A
Voltage: 12-14V, Current: 100mA, Wattage: 1.20W, Type: T3 1/4 LED, Light Output: 2500..
$6.75

