40R16-130V-INT Miniature Reflector Bulb
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: 40R16-130V-INT
- UPC Code: 600300293197
Voltage: 130V, Wattage: 40W, Type: R16 Reflector Light Bulb, Life Hours: 4,000, Base Type: E17 (Intermediate Screw Base), Beam Spread: Flood
LIMITED STOCK AVAILABLE / ITEM IS DISCONTINUED DUE TO DOE REGULATIONS
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 130V |
| Wattage | 40W |
| Type | R16 Reflector Bulb |
| Lamp Shape | Reflector |
| Length | 3.38 in. |
| Diameter | 2.00 in. |