SHO-105W-277V-5K Pure-White 5000K
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: SHO-105W-277-5K
- UPC Code: 600300312195
-
$26.50
Available Options:
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 277V |
| Wattage | 105W |
| Type | Spiral High Output CFL |
| Color Temp (Kelvin) | 5000K |
| Lumens | 5800 |
| Replaces | 500W Incandescent Bulb |
| Length | 11.0 in. |
| Base Type | E40 (mogul screw base) |
| Average Life Hours | 8000 |
| Is It Dimmable? | No |
Related Products
SHO-105W-5K Pure-White 5000K
Voltage: 120V, Wattage: 105W, Type: Spiral High Output CFL, Color Temp (Kelvin): 5000K, Lumens: 5800..
$21.50
SHO-105W-CW-277V Cool-White 4100K
Voltage: 277V, Wattage: 105W, Type: Spiral High Output CFL, Color Temp (Kelvin): 4100K, Lumens: 5800..
$26.50
SHO-105W-D-277V Daylight-6400K
Voltage: 277V, Wattage: 105W, Type: Spiral High Output CFL, Color Temp (Kelvin): 6400K, Lumens: 5800..
$26.50
SHO-85W-277V-5K Pure-White 5000K
Voltage: 277V, Wattage: 85W, Type: Spiral High Output CFL, Color Temp (Kelvin): 5000K, Lumens: 4680,..
$26.50
Tags: sho-105w-277v-5k, volt, cfls
Popular Products
40T6.5-130V-DC
Voltage: 130V, Wattage: 40W, Amps: 0.307, Type: T6.5 Light Bulb, Life Hours: 3,500 Hours..
$5.75
200PS25/FR
Voltage: 130V, Wattage: 200W, Type: PS25 Light Bulb, Length: 5.90 in. overall length..
$12.95
15G16.5-130V-CS
Voltage: 130V, Wattage: 15W, Amps: 0.115, Type: G16.5 Globe Light Bulb, Life Hours: 4,500..
$2.99


