7C7-130V-CS-PB
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: 7C7-130V-CS-PB
- UPC Code: 600300291636
-
$4.95
Voltage: 130V, Current: 0.054A, Wattage: 7W, Type: C7 Miniature Bulb, Base Type: E12 - Candelabra Screw Base, Life Hours: 4,000, Glass: Pastel Blue, Dimensions: 2.13 in. Length
******* Robin Egg Blue *******
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 130v |
| Wattage | 7w |
| Type | C-7 |
| Color Temp (Kelvin) | "Pastel Blue a.k.a. "Robin Egg Blue" |
| Replaces | C-7 bulbs with E12 screw base |
| Beam Spread | 100% |
| Length | 2.10" |
| Width | 7/8" |
| Base Type | E12 |
| Average Life Hours | 4,000 (Lab Life) |
| Case Quantity | 25 |
| Color Emitted | Light Blue |
| Is It Dimmable? | 100% Dimmable |
| Current | 0.0583 Amperes |
| Viewing Angle | 360 Degrees |
| Filament | C5A Supported |
Related Products
7C7-130V-CS-TB
Voltage: 130V, Current: 0.054A, Wattage: 7W, Type: C7 Miniature Bulb, Base Type: E12 - Candelabra Sc..
$4.95
7C7-130V-CS-PP
Voltage: 130V, Current: 0.054A, Wattage: 7W, Type: C7 Miniature Bulb, Base Type: E12 - Candelabra Sc..
$4.95
7C7-130V-CS-PG
Voltage: 130V, Current: 0.054A, Wattage: 7W, Type: C7 Miniature Bulb, Base Type: E12 - Candelabra Sc..
$4.95
7C7-130V-CS-PY
Voltage: 130V, Current: 0.054A, Wattage: 7W, Type: C7 Miniature Bulb, Base Type: E12 - Candelabra Sc..
$4.95
Tags: 7c7-130v-cs-pb, bulbs
Popular Products
64193 Automotive H4 12V 60W-55W
The OSRAM-64193 H4 Automotive Halogen lamp is a 12V, 60-55W replacement bulb designed for..
$16.50
BA97-120B
Voltage: 120V, Current: 10mA, Wattage: 1.20W, Type: T3 1/4 LED, Light Output: 2500 mcd..
$9.75




