LED-FB10CTC4W3K (6 PACK) Warm-White 3000K, Chandelier Decorative - 380 Lumens 6PACK
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-FB10CTC4W3K-6PK
- UPC Code: 600300329001
-
$15.00 ($2.50 unit price)
Available Options:
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 4W |
| Type | LED B10 Filament Bulb |
| Color Temp (Kelvin) | 3000K |
| Lumens | 380 |
| Replaces | 40W Incandescent Bulb |
| Beam Spread | 360 Degree |
| Lamp Shape | B10 Torpedo-Tip |
| Base Type | E12 (candelabra screw base) |
| Average Life Hours | 25,000 |
| Color Emitted | Warm White |
| Is It Dimmable? | Yes |
Related Products
LED-FB10CTC4W3K Warm-White 3000K, Chandelier Decorative - 380 Lumens
Voltage: 120V, Wattage: 4W, Type: LED B10 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 3000K, Lumens: 380, Re..
$3.95
LED-FB10CTC5W3K Warm-White 3000K - Chandelier Decorative - 500 Lumens
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: LED B10 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 3000K, Lumens: 380, Re..
$3.95
Tags: LED Filament, B10 LED, 3000K, chandelier lamp, led chandelier, filament, tubular, e12, decoartive, straight tip
Popular Products
LED-G40D-18W-5K Pure-White
Voltage: 120V, Wattage: 18W, Type: LED G40 Globe, Color Temp (Kelvin): 5000K, Lumens..
$12.95
052542 - 6.6A, 150W, EWR
T4 Bulb, 2-Pin Pre-focus Base, Airport, 150W, 6.6A, 1000 Life Hours, 2.50 in. Length, C-6..
$19.50
F26TBX/SPX35/4P 97616 GE brand
26W, 1,800 Lumens, 3500K Color Temp, 4.88 in. Length, GX24Q-3 4-Pin Base, 12,000 Life..
$8.95



