LED-FB10CTC5.55 (6 PACK) Pure-White 5000K - Decorative 500 Lumens Dimmable 6 PACK
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: LED-FB10CTC5.55 6PK
  • UPC Code: 600300328981
✓ 250+ in stock
Voltage: 120V, Wattage: 5.5W, Type: LED B10 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 5000K, Lumens: 500, Replaces: 40W Incandescent Bulb, Beam Spread: 360 Degree, Lamp Shape: B10 Torpedo-Tip, Base Type: E12 (candelabra screw base), Average Life Hours: 25,000, Case Quantity: Order 10 for a full case, Color Emitted: Pure White, Is It Dimmable? Yes
Detailed Specifications
120V
5.5W
LED B10 Filament Bulb
5000K
500
40W Incandescent Bulb