LED-PLG24Q-VL4K Cool-White 4000K
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-PLG24Q-VL4K
- UPC Code: 600300321098
-
$14.95
| Detailed Specifications | |
| Wattage | 9W |
| Type | CLED Pin-Based Vertical |
| Color Temp (Kelvin) | 4000K |
| Lumens | 1000 |
| Replaces | 13-26W CFL Bulbs |
| Certifications | DLC 4.1, UL, CE, RoHS |
| Beam Spread | 120 Degree |
| Length | 4.75 in. |
| Width | 2.20 in. |
| Base Type | G24q (4-pin) |
| Average Life Hours | 40,000 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Cool White |
| Is It Dimmable? | No |
Related Products
LED-PLG24Q-VL27 Warm-White 2700K
Wattage: 9W, Type: CLED Pin-Based, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 1000, Replaces: 13-26W CFL Bu..
$14.95
LED-PLG24Q-VL3K Warm-White 3000K
Wattage: 9W, Type: CLED Pin-Based, Color Temp (Kelvin): 3000K, Lumens: 1000, Replaces: 13-26W CFL Bu..
$14.95
LED-PLG24Q-VL35 Soft-White 3500K
Wattage: 9W, Type: CLED Pin-Based, Color Temp (Kelvin): 3500K, Lumens: 1000, Replaces: 13-26W CFL Bu..
$14.95
LED-PLG24Q-VL5K Pure-White 5000K
Wattage: 9W, Type: CLED Pin-Based, Color Temp (Kelvin): 5000K, Lumens: 1000, Replaces: 13-26W CFL Bu..
$14.95
Tags: CLED, Ballast Compatible, Vertical, Pin-Based, G24q, G24x, DLC, GX24q
Popular Products
300PS30/CL
Voltage: 130V, Wattage: 300W, Type: PS30 Light Bulb, Length: 7.20 in. overall length..
$6.00
10G12-130V-Amber
Voltage: 130V, Wattage: 10W, Amps: 0.076, Type: G12 Globe Light Bulb, Life Hours: 5,000..
$1.99
LED-T818-22-4000K A+B Hybrid 4 Foot Tube 17W 2,200 Lumens 4000K CCT
Voltage: 120-277V, Wattage: 18W, Type: LED T8 Hybrid Tube, Color Temp (Kelvin): 4000K..
$9.95


