LED-24TR32W40K 4000K Cool-White
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-24TR32W40K
- UPC Code: 600300320770
-
Item Discontinued
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120-277V |
| Wattage | 32W |
| Type | LED Magnetic Strip |
| Color Temp (Kelvin) | 4000K |
| Lumens | 4500 |
| Replaces | 80W Fluorescent Lamps |
| Beam Spread | 140 Degree |
| Length | 48.0 in. |
| Width | 0.38 in. |
| Base Type | Magnetic |
| Average Life Hours | 40,000 |
| Color Emitted | Cool White |
| Is It Dimmable? | No |
| Features | Mounts to magnetic surfaces |
Related Products
LED-24TR32W50K 5000K Pure-White
Voltage: 120-277V, Wattage: 32W, Type: LED Magnetic Strip, Color Temp (Kelvin): 5000K, Lumens: 4500,..
Item Discontinued
LED-24TRF40WSEL 4ft Magnetic LED Retrofit Kit
Voltage: 120-277V, Select Wattage: 20W, 30W, 40W, Type: LED Magnetic Strip, Select Color Temp (Kelv..
$46.50
LED-24TRF46W4-S 4ft Magnetic LED Retrofit Kit
Voltage: 120-277V, Select Wattage: 30W, 38W, 46W Type: LED Magnetic Strip, Select Color Temp (Kelvi..
$75.00
Tags: Magnetic, LED Strip, 4000K, Magnet, Strip Lights
Popular Products
L25-GREEN
Non-Fluted Solid Colors, Dome Type, 180 Degree Viewing, 100% High-Temp Polycarbonate, For..
$1.50
LED A19 Yellow Transparent Glass
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Type: LED A19 Color Filament, Lumens: 200, Replaces: 25W..
$3.85
LED-A19OMNI-35K Soft-White 3500K - 60 Watt Equal 800 Lumens
The LED-A19OMNI-35K is a 9W LED A19 bulb that replaces traditional 60W incandescent..
$2.25





