NOSG40-60W Nostalgic Globe Bulb
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: NOSG40-60W
  • UPC Code: 600300317466
  • Item Discontinued
✗ Out of stock
Voltage: 120V, Wattage: 60W, Type: Nostalgic G40, Length: 6.80 in., Diameter: 5.00 in., Base Type: E26 (medium screw base), Average Life Hours: 3000, Is It Dimmable? Yes, Filament: Squirrel Cage Filament
Detailed Specifications
120V
60W
Nostalgic G40
6.80 in.
5.00 in.