NOSG40-25W Nostalgic Globe Bulb
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: NOSG40-25W
  • UPC Code: 600300317459
✓ 174 in stock
Voltage: 120V, Wattage: 25W, Type: Nostalgic G40, Length: 6.80 in., Diameter: 5.00 in., Base Type: E26 (medium screw base), Average Life Hours: 3000, Is It Dimmable? Yes, Filament: Squirrel Cage Filament
Detailed Specifications
120V
25W
Nostalgic G40
6.80 in.
5.00 in.