LED-A19-RED
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-A19-RED
- UPC Code: 600300316827
-
$2.49
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 1W |
| Type | LED A19 |
| Replaces | 15W~25W Incandescent Bulb |
| Base Type | E27 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 50,000 |
| Color Emitted | Red |
| Features | Glass Bulb |
Related Products
LED-A19-YELLOW
Voltage: 120V, Wattage: 1W, Type: A19 Light Bulb, Replaces: 15W~25W Incandescent Bulb, Base Type: E2..
$2.49
LED-A19-WW
Voltage: 120V, Wattage: 1W, Type: A19 Light Bulb, Replaces: 15W~25W Incandescent Bulb, Base Type: E2..
$2.49
LED-A19-CW
Voltage: 120V, Wattage: 1W, Type: A19 Light Bulb, Replaces: 15W~25W Incandescent Bulb, Life Hours: 5..
$2.49
LED-A19-5W-RED
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$3.99
Tags: led-a19-red, colors, a19 red, red a19
Popular Products
LED-68-14G
Voltage: 12-14V, Current: 150mA, Wattage: 1.80W, Type: LED S6 (68 type), Light Output..
$7.95
1666 Miniature Bulb 28V 19W
Voltage: 28V, Current: 0.68A, Light Output: 21 MSCP, Type: S8 Miniature Bulb, Base Type..
$6.99
SNW4FT-30/25/18
LED Strip Fixture 4 Foot,Color Temp and Power Selectable,0-10V Dimming, 3K-4K-5K..
$45.50




