LED-A19-WW
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-A19-WW
- UPC Code: 600300316865
-
$2.49
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 1W |
| Type | LED A19 |
| Color Temp (Kelvin) | 2,700k |
| Replaces | 15W~25W Incandescent Bulb |
| Lamp Shape | A19 |
| Base Type | E27 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 50,000 |
| Case Quantity | 10 Per case; Single Pack Inner box. |
| Color Emitted | Warm White |
| Is It Dimmable? | No |
Related Products
LED-A19-RED
Voltage: 120V, Wattage: 1W, Type: A19 Light Bulb, Replaces: 15W~25W Incandescent Bulb, Base Type: E2..
$2.49
LED-A19-YELLOW
Voltage: 120V, Wattage: 1W, Type: A19 Light Bulb, Replaces: 15W~25W Incandescent Bulb, Base Type: E2..
$2.49
LED-A19-CW
Voltage: 120V, Wattage: 1W, Type: A19 Light Bulb, Replaces: 15W~25W Incandescent Bulb, Life Hours: 5..
$2.49
Tags: led-a19-ww, colors
Popular Products
TL5C40W/840 Cool-White 4000K
Wattage: 40W, Type: T5 Circular Fluorescent, Color Temp: 4000K (cool white), Lumens..
$21.65
F26DBX/835/4P GE Brand 97612 Compact Fluorescent Lamp
Wattage: 26W, Type: Double Twin Tube CFL, Color Temp (Kelvin): 3500K, Lumens: 1710..
$7.45
150PS25/FR
Voltage: 130V, Wattage: 150W, Type: PS25 Light Bulb, Length: 5.90 in. Overall Length..
$6.95



