LED-C38W-E27-5K Pure-White 5000K
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-C38E27-5K
- UPC Code: 600300319828
-
Item Discontinued
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120-277V |
| Wattage | 38W |
| Type | LED COB Retrofit |
| Color Temp (Kelvin) | 5000K |
| Lumens | 4,560 |
| Replaces | 100W H.I.D. Lamp |
| Certifications | DLC, UL, CE, RoHS |
| Beam Spread | 360 Degree |
| Length | 9.70 in. |
| Diameter | 3.65 in. |
| Base Type | E27 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 40,000 |
| Color Emitted | Pure White |
| Is It Dimmable? | No |
| Features | Bypass ballast for direct AC voltage |
Related Products
LED-C28W-E27-5K Pure-White 5000K
Voltage: 120-277V, Wattage: 28W, Type: LED COB Retrofit, Color Temp (Kelvin): 5000K, Lumens: 3,360, ..
Item Discontinued
LED-C18W-E27-5K Pure-White 5000K
Voltage: 120-277V, Wattage: 18W, Type: LED COB Retrofit, Color Temp (Kelvin): 5000K, Lumens: 2,000, ..
$39.50
Tags: COB, Retrofit, Corn Cob, E27, High Output, S9392
Popular Products
T4.6-24V-40MA
24V, .04 AMPS, 3 LUMENS, 5,000 LIFE HOURS, C-2F FILAMENT, SLIDE BASE T4.6 LILIPUT
$6.95
8GH005678-06
Voltage: 6V, Wattage: 10W, Type: Halogen Aircraft Cabin Bulb, Length: 1.25 in., Diameter..
$8.95
5004CW
Wattage: 4W, Type: Aircraft Cabin Fluorescent, Color Temp (Kelvin): 4200K, Lumens: 150..
$9.45





