LED-FA15-E12-2W 120V Warm-White 2400K
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-FA15-E12-2W
- UPC Code: 600300320107
-
$3.95
Available Options:
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 2W |
| Type | LED A15 Filament Bulb |
| Color Temp (Kelvin) | 2400K |
| Lumens | 200 |
| Replaces | 20W Incandescent Bulb |
| Beam Spread | 360 Degree |
| Lamp Shape | A15 A-Type |
| Base Type | E12 (candelabra screw base) |
| Average Life Hours | 40,000 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Warm White |
| Is It Dimmable? | Yes |
Related Products
LED-FS14D-1W-24 Warm-White 2400K
Voltage: 120V, Wattage: 1W, Type: LED S14 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 2400K, Lumens: 100, Re..
$5.95
LED-FG40D-4W-24 Warm-White 2400K
Voltage: 120V, Wattage: 4W, Type: LED G40 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 2400K, Lumens: 500, Re..
$9.99
Tags: LED Filament Bulb, A15 LED
Popular Products
DYG
250W, 30V, Q250/4CL/2PP Designation, G6 Bulb, 2-Pin Pre-focus Base, 15 Life Hours, 2.50..
$16.75
TL5C55W/835 Soft-White 3500K
Wattage: 55W, Type: T5 Circular Fluorescent, Color Temp: 3500K, Lumens: 4,200, Base Type..
$25.50


