LED-FB10EFCD-6W Warm-White 2700K
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-FB10EFCD-6W
- UPC Code: 600300320138
-
$3.75
Available Options:
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 6W |
| Type | LED B10 Filament Bulb |
| Color Temp (Kelvin) | 2700K |
| Lumens | 580 |
| Replaces | 60W Incandescent Bulb |
| Beam Spread | 360 Degree |
| Lamp Shape | B10 Flame-Tip |
| Base Type | E26 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 25,000 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Warm White |
| Is It Dimmable? | Yes |
Related Products
LED-FB10CFCD-4W Flame-Tip 2700K
Voltage: 120V, Wattage: 4W, Type: LED B10 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 380, Re..
$4.99
LED-FB10ETCD5.5 5.5W Warm-White 2700K
The Norman Lamps LED-FB10ETCD5.5 is a 5.5W LED B10 filament bulb designed for use on standard 120V h..
$5.75
LED-FB10EFC4W24 Warm-White 2400K
The LED-FB10EFC4W24 is a 4W LED B10 filament bulb that delivers warm‑white 2400K illumination with 3..
$5.75
Tags: LED Chandlier, Filament LED Bulb, B10 LED
Popular Products
300BR40/FL
Voltage: 130V, Wattage: 300W, Amps: 2.50, Type: BR40 Reflector Light Bulb, Life Hours..
$8.95
8112 Miniature Bulb 14V
The 8112 Miniature Bulb 14V is a reliable choice for various lighting applications. With..
$3.99
50A19-24V-IF 24V 50W Frosted Glass
The 50A19-24V-IF is a 50W A19 low voltage incandescent light bulb designed for 24V..
$7.95



