LED-PLG24Q-VL35 Soft-White 3500K
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-PLG24Q-VL35
- UPC Code: 600300321081
-
$14.95
| Detailed Specifications | |
| Wattage | 9W |
| Type | CLED Pin-Based Vertical |
| Color Temp (Kelvin) | 3500K |
| Lumens | 1000 |
| Replaces | 13-26W CFL Bulbs |
| Certifications | DLC 4.1, UL, CE, RoHS |
| Beam Spread | 120 Degree |
| Length | 4.75 in. |
| Width | 2.20 in. |
| Base Type | G24q (4-pin) |
| Average Life Hours | 40,000 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Soft White |
| Is It Dimmable? | No |
Related Products
LED-PLG24Q-VL27 Warm-White 2700K
Wattage: 9W, Type: CLED Pin-Based, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 1000, Replaces: 13-26W CFL Bu..
$14.95
LED-PLG24Q-VL3K Warm-White 3000K
Wattage: 9W, Type: CLED Pin-Based, Color Temp (Kelvin): 3000K, Lumens: 1000, Replaces: 13-26W CFL Bu..
$14.95
LED-PLG24Q-VL4K Cool-White 4000K
Wattage: 9W, Type: CLED Pin-Based, Color Temp (Kelvin): 4000K, Lumens: 1000, Replaces: 13-26W CFL Bu..
$14.95
LED-PLG24Q-VL5K Pure-White 5000K
Wattage: 9W, Type: CLED Pin-Based, Color Temp (Kelvin): 5000K, Lumens: 1000, Replaces: 13-26W CFL Bu..
$14.95
LED-SMWW21DC120 Soft-White 3500K
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Type: LED Tubular Bulb, Color Temp (Kelvin): 3500K, Lumens: 220, Replace..
$14.95
Tags: CLED, Ballast Compatible, Vertical, Pin-Based, G24q, G24x, DLC, GX24q
Popular Products
L25-GREEN
Non-Fluted Solid Colors, Dome Type, 180 Degree Viewing, 100% High-Temp Polycarbonate, For..
$1.50
LED A19 Yellow Transparent Glass
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Type: LED A19 Color Filament, Lumens: 200, Replaces: 25W..
$3.85
LED-A19OMNI-35K Soft-White 3500K - 60 Watt Equal 800 Lumens
The LED-A19OMNI-35K is a 9W LED A19 bulb that replaces traditional 60W incandescent..
$2.25



