CF18DT/E/IN/827 20875 Sylvania Brand Triple Tube 4-Pin
  • Brand: Sylvania
  • Product Code: CF18DT/E/IN/827
  • UPC Code: 046135208751
Available Options:
✓ 29 in stock
Wattage: 18W, Type: Triple Tube CFL, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 1200, Length: 4.40 in., Base Type: GX24Q-2 (4-pin), Average Life Hours: 12,000, Cross Reference: Sylvania Brand # 20875
Type File Information
sylvania-dulux-t-e-in-ecologic-cfl-specs-june22 (1).pdf 1.15MB
Detailed Specifications
18W
Triple Tube CFL
2700k
1200
4.40 in.
GX24Q-2 (4-pin)
12000
Sylvania Brand: 20875
Related Products
P-CF18DT/E/IN/827 2700K Norman Pro-Start Brand - Norman Lamps
P-CF18DT/E/IN/827 2700K Norman Pro-Start Brand
Wattage: 18W, Type: Triple Tube CFL, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 1200, Beam Spread: 360 Degr..