CF42DT/E/IN/827 20887 SYLVANIA BRAND
  • Brand: Sylvania
  • Product Code: CF42DT/E/IN/827
  • UPC Code: 046135208874
Available Options:
✓ 40 in stock
Wattage: 42W, Type: Triple Tube CFL, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 3200, Beam Spread: 360 Degree, Length: 6.50 in., Base Type: GX24Q-4 (4-pin), Average Life Hours: 12,000, Color Emitted: Warm White, Cross Reference: Sylvania: CF42DT/E/IN/827/ECO (20887), GE F42TBX/SPX27/A/4P, Philips PL-T42W/827/4P, Features: Pro-Start Brand
Detailed Specifications
42W
Triple Tube CFL
2700K
3200
360 Degree
6.50 in.
GX24Q-4 (4-pin)
12,000
Warm White
Sylvania: CF42DT/E/IN/827/ECO (20887)
Pro-Start Brand
Related Products
P-CF42DT/E/IN/827 2700K CFL  Norman Pro-Start Brand - Norman Lamps
P-CF42DT/E/IN/827 2700K CFL Norman Pro-Start Brand
Wattage: 42W, Type: Triple Tube CFL, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 3200, Beam Spread: 360 Degr..