LED-FB10CFC-2.5 Flame-Tip 2700K
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: LED-FB10CFC-2.5
  • UPC Code: 600300320862
Available Options:
✓ 1,000+ in stock
Voltage: 120V, Wattage: 2.5W, Type: LED B10 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 225, Replaces: 25W Incandescent Bulb, Beam Spread: 360 Degree, Lamp Shape: B10 Flame-Tip, Base Type: E12 (candelabra screw base), Average Life Hours: 25,000, Case Quantity: Order 10 for a full case, Color Emitted: Warm White, Is It Dimmable?: Yes
Detailed Specifications
120V
2.5W
LED B10 Filament Bulb
2700K
225
25W Incandescent Bulb