EKN - 17.5V, 120W, Ushio Brand
- Brand: Ushio
- Product Code: EKN
- UPC Code: 048777120309
-
$21.50
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 17.5V |
| Wattage | 120W |
| Type | Microfilm |
| Color Temp (Kelvin) | 3200K |
| Lamp Shape | MR16 |
| Base Type | 2-Pin |
| Average Life Hours | 130 |
| Filament | CC-6 |
Related Products
EKX
MR16 Bulb, 2-Pin Base, Microfilm, 200W, 24V, 25 Life Hours, 1.75 in. Length, CC-6 Filament..
$24.00
ELD
MR16 Bulb, 2-Pin Base, Microfilm, 150W, 21V, 40 Life Hours, 1.75 in. Length, CC-6 Filament..
$20.00
FHX
MR16 Bulb, 2-Pin Base, Microfilm, 25W, 13.8V, 250 Life Hours, 1.75 in. Length, CC-6 Filament..
$22.00
Tags: EKN, photo, projection, lamps
Popular Products
P-CF32DT/E/IN/827 2700K Norman Pro-Start
Wattage: 32W, Type: Triple Tube CFL, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 2400, Beam..
$6.75
GBF Elevator Bulb 12V 20W Halogen
The Norman Lamps GBF-I is a 20W 12V MR11 halogen elevator bulb engineered for reliable..
$8.99
25T10-130V-MED
Voltage: 130V, Wattage: 25W, Amps: 0.192, Type: T10 Light Bulb, Life Hours: 3,000 Hours..
$4.95



