ES050-23W-WW
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: ES050-23-WW
- UPC Code: 600300313734
-
$4.95
Available Options:
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 23W |
| Type | Spiral CFL |
| Color Temp (Kelvin) | 2700K |
| Lumens | 1600 |
| Replaces | 100W Incandescent Bulb |
| Length | 5.08 in. |
| Base Type | E26 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 8000 |
| Is It Dimmable? | No |
Related Products
ES050-27W-WW
Voltage: 120V, Wattage: 27W, Type: Spiral CFL, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 1823, Replaces: 1..
Contact for Price
ES050-DIM-23W-W
Voltage: 120V, Wattage: 23W, Type: Spiral CFL, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 1600, Replaces: 1..
Contact for Price
Tags: es050-23w-ww, spiral, fluorescent
Popular Products
ESGU24-18W-CW
Voltage: 120V, Wattage: 18W, Type: Spiral CFL, Color Temp (Kelvin): 4100K, Lumens: 1250..
$6.95
LED-FP2X4-SEL-4PK Flat Panel with 5 Color and Wattage Selections 4 Pack
Voltage: 120-277V, Wattage: Selectable 30-72 Watts, Type: LED 2X4 Panel Fixture, Color..
$300.00 → $75.00/unit
LED-FG40D-4W-24 Warm-White 2400K
Voltage: 120V, Wattage: 4W, Type: LED G40 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 2400K..
$9.99

