ES050-32W-WW
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: ES050-32W-WW
- UPC Code: 600300313758
-
Contact for Price
Available Options:
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 32W |
| Type | Spiral CFL |
| Color Temp (Kelvin) | 2700K |
| Lumens | 1950 |
| Replaces | 175W Incandescent Bulb |
| Length | 5.62 in. |
| Base Type | E26 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 8000 |
| Is It Dimmable? | No |
Related Products
ES050-32W-CW
Voltage: 120V, Wattage: 32W, Type: Spiral CFL, Color Temp (Kelvin): 5500K, Lumens: 1950, Replaces: 1..
$6.95
ES050-42W-35K
Voltage 120V Wattage 42W Type Spiral CFL Color Temp (Kelvin) 3500K Lumens 2800 Replaces 200W Incande..
Item Discontinued
ES050-DIM-23W-W
Voltage: 120V, Wattage: 23W, Type: Spiral CFL, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 1600, Replaces: 1..
Contact for Price
ES050-42W-41K
Voltage 120V Wattage 42W Type Spiral CFL Color Temp (Kelvin) 4100K Lumens 2800 Replaces 200W Incande..
Contact for Price
Tags: es050-32w-ww, spiral, fluorescent
Popular Products
F11T5-CW 4100K Cool-White 17 in.
Wattage: 11W, Type: T5 Fluorescent Tube, Color Temp: 4100K (cool white), Length: 17.5 in..
$16.95
48RB
Voltage: 48V, Wattage: 0.5W, Current: 2.4A, Type: T2 Miniature Bulb, Base Type: Miniature..
$4.95
HANALUX-018769
Wattage: 40W, Voltage: 22.8V, Base: G6.35/2 Pin, Average Rated Life: 1000 Hours..
$11.50

