ES118-7W-WW
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: ES118-7W-WW
- UPC Code: 600300311983
-
$2.99
Available Options:
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 7W |
| Type | Globe Type CFL |
| Color Temp (Kelvin) | 2700K |
| Lumens | 385 |
| Replaces | 30W Incandescent Bulb |
| Length | 4.23 in. |
| Diameter | 2.38 in. |
| Base Type | E26 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 8000 |
| Color Emitted | Warm White |
| Is It Dimmable? | No |
Related Products
ESG25-14W-WW Warm-White 2700K
Voltage: 120V, Wattage: 14W, Type: G25 Globe CFL, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 800, Replaces:..
Item Discontinued
ESG30-16W-WW Warm-White 2700K
Voltage: 120V, Wattage: 16W, Type: G30 Globe CFL, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 900, Replaces:..
Item Discontinued
ES118-7W-CW
Voltage: 120V, Wattage: 7W, Type: Globe Type CFL, Color Temp (Kelvin): 4100K, Lumens: 385, Replaces:..
$2.99
ES118-7W-D
Voltage: 120V, Wattage: 7W, Type: Globe Type CFL, Color Temp (Kelvin): 6400K, Lumens: 385, Replaces:..
$2.99
Tags: es118-7w-ww, globe, shape, cfl
Popular Products
DDK Projector Bulb 19V 80W
MR16 Bulb, 2-Pin Base, Filmstrip, Projection, 80W, 19V, 40 Life Hours, 1.75 in. Length..
$19.95
F15T8-BLB (18 in.)
Wattage: 15W, Type: T8 Black Light Fluorescent, Base Type: Medium Bi-Pin, Life Hours..
$12.45
7241
18V, .026 AMPS, .15 MSCP, 16,000 LIFE HOURS, C-2F FILAMENT, SUB-MIDGET FLANGED BASE, CLEAR
$0.85



