ES27W-MED-277D
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: ES27W-MED-277D
- UPC Code: 600300315783
-
$9.95
Available Options:
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 277V |
| Wattage | 27W |
| Type | Spiral CFL |
| Color Temp (Kelvin) | 6400K |
| Lumens | 1823 |
| Replaces | 135W Incandescent Bulb |
| Length | 6.25 in. |
| Base Type | E26 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 8000 |
| Color Emitted | Daylight |
| Is It Dimmable? | No |
Related Products
ES20W-MED-277D
Voltage: 277V, Wattage: 20W, Type: Spiral CFL, Color Temp (Kelvin): 6400K, Lumens: 1200, Replaces: 7..
$8.25
ES27W-MED-277WW
Voltage: 277V, Wattage: 27W, Type: Spiral CFL, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 1823, Replaces: 1..
Contact for Price
ES27W-MED-277CW
Voltage: 277V, Wattage: 27W, Type: Spiral CFL, Color Temp (Kelvin): 4100K, Lumens: 1823, Replaces: 1..
$8.85
Tags: es27w-med-277d, volt, cfls
Popular Products
94 Miniature Bulb 12.8V 13.3W
Voltage: 12.8V, Current: 1.04A, Light Output: 15 MSCP, Type: S8 Miniature Bulb, Base..
$4.95
T1635B15S
Voltage: 220-260V range, Wattage: 6-10W range, Type: T5 Miniature Bulb, Length: 35mm..
$8.95
CXT-01-120R/G LED EXIT SIGN Selectable RED/GREEN - Double or Single Sided -120/277 Volt
The Norman Lamps CXT-01-120R/G is a versatile LED exit sign designed for reliable life..
$26.45


