ES68W-MOG-277CW
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: ES68W-MOG-277CW
- UPC Code: 600300315837
-
$14.00
Available Options:
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 277V |
| Wattage | 68W |
| Type | Spiral CFL |
| Color Temp (Kelvin) | 4100K |
| Lumens | 3800 |
| Replaces | 350W Incandescent Bulb |
| Length | 9.80 in. |
| Base Type | E40 (mogul screw base) |
| Average Life Hours | 8000 |
| Color Emitted | Cool White |
| Is It Dimmable? | No |
Related Products
ES42W-MOG-277CW
Voltage: 277V, Wattage: 42W, Type: Spiral CFL, Color Temp (Kelvin): 4100K, Lumens: 2800, Replaces: 2..
$12.25
ES68W-MOG-277WW
Voltage: 277V, Wattage: 68W, Type: Spiral CFL, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 3800, Replaces: 3..
$14.00
ES68W-MOG-277D
Voltage: 277V, Wattage: 68W, Type: Spiral CFL, Color Temp (Kelvin): 6400K, Lumens: 3800, Replaces: 3..
Item Discontinued
Tags: es68w-mog-277cw, volt, cfls
Popular Products
1X-FR Miniature Bulb 12 Volts, Frosted
Voltage: 12V, 5 Watts, Current: 0.41A, Type: T-3 1/4 Miniature Bulb, Base Type: Wedge..
$2.99
ELD
MR16 Bulb, 2-Pin Base, Microfilm, 150W, 21V, 40 Life Hours, 1.75 in. Length, CC-6 Filament
$20.00
F54T5/841/HO/ALTO (29083-3)
Wattage: 54W, Type: T5 Fluorescent Tube, Color Temp (Kelvin): 4100K, Lumens: 4750..
$8.75


