ESTORE12-9W-WW
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: ESTORE12-9W-WW
- UPC Code: 600300311938
-
Item Discontinued
Available Options:
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 9W |
| Type | Torpedo CFL |
| Color Temp (Kelvin) | 2700K |
| Lumens | 495 |
| Replaces | 50W Incandescent Bulb |
| Length | 5.13 in. |
| Diameter | 1.67 in. |
| Base Type | E12 (candelabra screw base) |
| Average Life Hours | 8000 |
| Is It Dimmable? | No |
Related Products
ESTORE27-9W-WW
Voltage: 120V, Wattage: 9W, Type: Torpedo CFL, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 495, Replaces: 50..
Item Discontinued
ESTORE27-7W-WW
Voltage: 120V, Wattage: 7W, Type: Torpedo CFL, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 385, Replaces: 40..
$9.95
Tags: estore12-9w-ww, torpedo, shape, cfl
Popular Products
7.5S11-130V-CO
Voltage: 130V, Wattage: 7.5W, Type: S11 Miniature Bulb, Base Type: E27 Medium Screw Base..
$1.99
NLI-2032X 12V 15W Marine Navigational Bulb
The NLI-2032X is a 12V 15W Marine Navigation Bulb designed for navigational use. This S8..
$16.95
12854 Miniature Bulb Festoon 12V 10W
The 12854 Miniature Bulb Festoon is a 12V, 10W festoon light bulb designed for various..
$6.95

