| Detailed Specifications | |
| Voltage | 6V |
| Wattage | 0.6W |
| Type | T2 Miniature Bulb |
| Length | 20mm |
| Diameter | 6.8mm |
| Base Type | BA7S (european bayonet) |
| Average Life Hours | 200 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Clear Glass |
Related Products
3799
Voltage: 6V, Wattage: 1.2W, Type: T2 Miniature Bulb, Length: 20mm overall, Diameter: 6.8mm overall, ..
$5.95
3898
Voltage: 12V, Wattage: 2W, Type: T2 Miniature Bulb, Length: 20mm overall, Diameter: 6.8mm overall, B..
$5.95
3899
Voltage: 24V, Wattage: 3W, Type: T2 Miniature Bulb, Length: 20mm overall, Diameter: 6.8mm overall, B..
$5.95
3800
Voltage: 36V, Wattage: 1.8W, Type: T2 Miniature Bulb, Length: 20mm overall, Diameter: 6.8mm overall,..
$5.95
Tags: 3798, european, light, bulbs
Popular Products
NLED-70RGW
2.1V, 20 mA, 20/15 mcd, Red/Green Emitted Color, Diffused White Lens Color, 625/565 nm..
$0.35
HB-90W4K 4000K Cool-White - 2 Foot LED Linear High Bay
Voltage: 100-277V, Wattage: 90W, Type: LED High Bay Fixture, Color Temp (Kelvin): 4000K..
$56.50
