| Detailed Specifications | |
| Voltage | 24V |
| Wattage | 3W |
| Type | T2 Miniature Bulb |
| Length | 20mm |
| Diameter | 6.8mm |
| Base Type | BA7S (european bayonet) |
| Average Life Hours | 200 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Clear Glass |
Related Products
3798
Voltage: 6V, Wattage: 0.6W, Type: T2 Miniature Bulb, Length: 20mm overall, Diameter: 6.8mm overall, ..
$5.95
3799
Voltage: 6V, Wattage: 1.2W, Type: T2 Miniature Bulb, Length: 20mm overall, Diameter: 6.8mm overall, ..
$5.95
3800
Voltage: 36V, Wattage: 1.8W, Type: T2 Miniature Bulb, Length: 20mm overall, Diameter: 6.8mm overall,..
$5.95
Tags: 3899, european, light, bulbs
Popular Products
15S11-130V-MED
Voltage: 130V, Wattage: 15W, Type: S11 Miniature Bulb, Base Type: E27 Medium Screw Base..
$3.99
7333 Miniature Bulb
5V, .06 AMPS, .05 MSCP, 100,000 LIFE HOURS, C-2R FILAMENT, MIDGET FLANGED BASE
$3.99
F13DBX/830/ECO4 GE Brand 97595
3000 Kelvin color temperature13 WattDouble tube design4 Pin G24q-1 baseGE BRAND
$6.95
