FT2.5V-300MA-MS Miniature Bulb Flame Tip 2.5V E10 Screw Base
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: FT2.5V-300MA-MS
  • UPC Code: 600300291322
✓ 1,000+ in stock
Voltage: 2.5V, Wattage: 6W, Type: Chandelier Flame Tip Bulb, Length: 1.98 in. overall, Diameter: 0.68 in. overall, Base Type: E10 (miniature screw base), Life Hours: 3,000, Case Quantity: Order 100 for a full box, Color Emitted: Clear Glass, Current: 300mA
*** Custom made and Exclusively produced bulb by NLI -USA ***
Shalom !
Detailed Specifications
2.5V
6W
Chandelier Flame Tip Bulb
1.98 in.
0.68 in.