| Detailed Specifications | |
| Voltage | 115V |
| Wattage | 575W |
| Type | Photo-Projection Bulb |
| Color Temp (Kelvin) | 3,050k |
| Replaces | GLC; 575W/115V |
| Lamp Shape | Tubular |
| Base Type | 2-Pin Ceramic Base |
| Is It Dimmable? | Yes |
Tags: GLC, photo, projection, lamps
Popular Products
4530
Volts: 26V, Watts: 5.3W, Candela: 100,000, Type: PAR46 Sealed Beam, Life Hours: 50, Screw..
$12.95
40A15/CL
Voltage: 130V, Wattage: 40W, Type: A15 Light Bulb, Length: 3.50 in., Base Type: E26..
$2.95
LED-A19OM-12W-5K Pure-White 5000K
The Norman Lamps LED-A19OM-12W-5K is a 11.5W LED A19 bulb designed to replace a standard..
$2.99
