GPH212T5L
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: GPH212T5L
  • UPC Code: 600300309331
✗ Out of stock
Wattage: 10W, Type: T5 Germicidal UV Tube, Length: 8.35 in., Diameter: 0.63 in., Base Type: G5 (miniature bi-pin), Average Life Hours: 10,000, Emits short-wave germicidal UV light. EPA Establishment Number: 98944-CHN-1
Detailed Specifications
10W
T5 Germicidal UV Tube
8.35 in.
0.63 in.
G5 (miniature bi-pin)
10000
Related Products
G36T5L/4P 39-Watt Germicidal Tube - Norman Lamps
G36T5L/4P 39-Watt Germicidal Tube
Wattage: 39W, Type: T5 Germicidal UV Tube, Length: 33.3 in., Base Type: 4-pin on one end, Life Hours..
GPH212T5L/4P - Norman Lamps
GPH212T5L/4P
Wattage: 10W, Type: Germicidal UV Tube, Length: 8.35 in. (212mm), Base Type: 4-pin on one end, Life ..
GPH212T5L/4P/HO - Norman Lamps
GPH212T5L/4P/HO
Wattage: 18W, Type: T5 Germicidal UV Tube, Length: 8.35 in., Diameter: 0.63 in., Base Type: 4-pin on..
Contact for Price
Tags: gph212t5l, germicidal, EPA Est. No. 98944-CHN-1
Popular Products
DFD
Voltage: 120-125V, Wattage: 1,000W, Average life hours: 10 Hours, Length: 5.5in
NOS25-Victor
Voltage: 120V, Wattage: 25W, Type: Nostalgic A19, Lamp Shape: A19, Length: 4.15 in..
DXE - 500W, 125V
500W, 125V, Photo Projection Bulb