JC-0620 Halogen G4 2-Pin Bulb 6V 20W Clear
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: HALOLUX-64250
- UPC Code: 600300301700
-
$4.95
6V, 20W, ESB ANSI Code, 2,800K Color Temp, 2,000 Life Hours, 4mm Pin Spacing, 2-Pin G4 Base, 64250 Cross Reference. Clear Glass
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 6V |
| Wattage | 20W |
| Type | G4 Base Halogen Bulb |
| Length | 30mm |
| Diameter | 9mm |
| Base Type | G4 (bi-pin) |
| Average Life Hours | 2000 |
| Color Emitted | Clear Glass |
| Cross Reference | 64250, ESB |
Related Products
JC-1250B
12V, 50W, BRL ANSI Code, 2,800K Color Temp, 2,000 Life Hours, 6.35Mm Pin Spacing, 2-Pin Gy6.35 Base,..
$2.45
JC-0620FR Halogen G4 2-Pin Bulb 6V 20W Frosted
6V, 20W, ESB ANSI Code, 64250-FR Cross Reference, 2,000 Life Hours, 2,800K Color Temp, 2-Pin G4 Base..
$5.99
ESB Halogen G4 2-Pin Bulb 6V 20W Clear
6V, 20W, ESB ANSI Code, 2,800K Color Temp, 2,000 Life Hours, 4mm Pin Spacing, 2-Pin G4 Base, HALOLUX..
$4.95
Tags: jc-0620, low, voltage, 2-pin
Popular Products
LED-PS25-5K-E27 Pure-White 5000K
Voltage: 120-277V, Wattage: 27W, Type: PS25 Light Bulb, Lumens: 3200, Replaces: 200W PS25..
$28.99
FC16T9-WW
40W, 2,590 Lumens, 1.13 in. Tube Diameter, 16.0 in. Lamp Length, 10,000 Life Hours, G10Q..
$14.95
CXK - 300W, 120-125V
300W, 120-125V, Photo Projection Bulb CXK/CXYPart Alternates: MS155561, MS15556-1..
$39.50



