JC-1205FR
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: HALOLUX-64405FR
- UPC Code: 600300301908
-
$2.85
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Wattage | 5W |
| Type | G4 Base Halogen Bulb |
| Length | 30mm |
| Diameter | 9mm |
| Base Type | G4 (bi-pin) |
| Average Life Hours | 2000 |
| Color Emitted | Frosted Glass |
Related Products
JC-1205
12V, 5W, 2,800K Color Temp, 2,000 Life Hours, 4mm Pin Spacing, 2-Pin G4 Base, 64405 Cross Reference..
$1.65
JC-1205B
12V, 5W, 2,800K Color Temp, 2,000 Life Hours, 6.35mm Pin Spacing, 2-Pin Gy6.35 Base, 64405 Cross Ref..
$3.45
JC-2420FR
24V, 20W, 64435-FR Cross Reference, 2,000 Life Hours, 2,800K Color Temp, 2-Pin G4 Base, 4mm Pin Spac..
$5.95
Tags: jc-1205fr, low, voltage, 2-pin, frosted, halogen g4 2-pin
Popular Products
GPH810T5L/4P
Wattage: 38W, Type: Germicidal UV Tube, Length: 31.89 in. (810mm), Base Type: 4-pin on..
$48.95
EXN Halogen Bulb 12V 50W
The Norman Lamps EXN-C is a 12V 50W MR16 halogen bulb engineered for display lighting..
$3.95
HPR52 Miniature Bulb 2.8V 2.38W Halogen
Voltage: 2.8V, Wattage: 2.38W, Type: Halogen Flashlight Bulb, Base Type: Miniature..
$8.95


