JC-1205
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: HALOLUX-64405
- UPC Code: 600300301724
-
$1.65
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Wattage | 5W |
| Type | G4 Base Halogen Bulb |
| Length | 30mm |
| Diameter | 9mm |
| Base Type | G4 (bi-pin) |
| Average Life Hours | 2000 |
| Color Emitted | Clear Glass |
| Cross Reference | 64405 |
Related Products
JC-1205B
12V, 5W, 2,800K Color Temp, 2,000 Life Hours, 6.35mm Pin Spacing, 2-Pin Gy6.35 Base, 64405 Cross Ref..
$3.45
JC-1210
12V, 10W, 2,800K Color Temp, 2,000 Life Hours, 4mm Pin Spacing, 2-Pin G4 Base, 64415 Cross Reference..
$5.95
JC-1205FR
12V, 5W, 64405-FR Cross Reference, 2,000 Life Hours, 2,800K Color Temp, 2-Pin G4 Base, 4mm Pin Spaci..
$2.85
Tags: jc-1205, low, voltage, 2-pin
Popular Products
P-CF26DD/E/835/ECO 3500K Norman Pro-Start Brand 20673
Wattage: 26W, Type: Double Twin Tube CFL, Color Temp (Kelvin): 3500K, Lumens: 1700, Beam..
$5.50
4635 Sealed Beam
The SB-4635 is a Standard Sealed Beam lamp, specifically a PAR46 Sealed Beam type..
$19.50
30S11-64V-DC
Voltage: 64V, Wattage: 30W, Type: S11 Light Bulb, Base Type: Double Contact Bayonet, Life..
$7.95


