JC-1210
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: HALOLUX-64415
- UPC Code: 600300301748
-
$5.95
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Wattage | 10W |
| Type | G4 Base Halogen Bulb |
| Length | 30mm |
| Diameter | 9mm |
| Base Type | G4 (bi-pin) |
| Average Life Hours | 2000 |
| Color Emitted | Clear Glass |
| Cross Reference | 64415 |
Related Products
JC-0610
6V, 10W, 2,800K Color Temp, 2,000 Life Hours, 4mm Pin Spacing, 2-Pin G4 Base, 64410 Cross Reference..
$0.95
JC-1205
12V, 5W, 2,800K Color Temp, 2,000 Life Hours, 4mm Pin Spacing, 2-Pin G4 Base, 64405 Cross Reference..
$1.65
JC-1210B
12V, 10W, 2,800K Color Temp, 2,000 Life Hours, 6.35mm Pin Spacing, 2-Pin Gy6.35 Base, 64415 Cross Re..
$3.85
Tags: jc-1210, low, voltage, 2-pin
Popular Products
PFA-MVR320VBUHO - 320W, Metal Halide
Wattage: 320W, Type: ED28 Metal Halide, Base Type: E39 (extended mogul base) Lumens..
$88.50
NLI-1524 28V Aircraft Bulb
The NLI-1524 is a 21W lighting product with a voltage of 28V. This product is designed to..
$28.95
F13T5-CW
The Norman Lamps F13T5-CW is a 13W T5 fluorescent tube designed for reliable, consistent..
$12.95

